Redmi Not 5 / Note 5 Pro TWRP Kurtarma

Xiaomi Redmi Note 5 & Redmi Note 5 Pro, şimdi göze çarpan özellikleriyle bütçe akıllı telefon fiyat segmentinde yöneten cihaz. Bugün Bootloader kilidini nasıl açabilirsiniz , Redmi Not 5 / Not 5 Pro & Root Redmi Not 5 Pro TWRP Kurtarma yükleyin en kolay şekilde.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro & Redmi not 5 Bu Xiaomi popüler Not Serisi’nde yeni başlatılan cihazlar. Daha önce Redmi 5A, Redmi 5 & Redmi 5 Plus’ı piyasaya sürdüler. Her iki telefon da aynı 5,99 ″ LCD IPS Ekranına sahiptir. Redmi Note 5 pro, Qualcomm Snapdragon 636 Chipset üzerinde çalışıyor ve bu da asla Redmi Note 5’in sahip olduğu Qualcomm Snapdragon 625 yongaseti ile karşılaştırılamaz. İşte her iki telefonun hızlı özellikleri birbiriyle karşılaştırır.
Hızlı özellikleri Redmi Not 5 Redmi Not 5 Pro
Ekran boyutu 5,99″ 5,99″
Ekran tipi IPS LCD IPS LCD
İşlemci Snapdragon 625 Aslanağzı 636
GPU Andreno 506 Andreno 506
Kamera (birincil) 12 MP 12 MP + 5MP (Çift)
Kamera (ikincil) 5 MP 20 MP
Depolama 32GB / 64 GB 64 GB
Veri deposu 3 GB / 4 GB 4GB / 6 GB
pil 4000 mAh 4000 mAh

Şimdi, köklenme veya üzerinde twrp kurtarma yükleme birçok avantajı vardır. Gereksiz sistem uygulamalarını kaldırmanıza izin verir, Xposed Modülleri kullanarak telefonun performansını optimize edebilirsiniz. TWRP Kurtarma kullanarak Özel ROM’ları, Çekirdekleri, Modları flaş edebilirsiniz. Ayrıca, özel kurtarma, aygıtın tam yedeklemesinde çok yardımcı olur. Redmi Note 5 Pro / Note 5’in nasıl köklenebileceğini kontrol edin ve bu cihazda TWRP Kurtarma’yı kurun .

İçindekiler [show]
Redmi Not 5 / Not 5 Pro Bootloader kilidini açma

Kurtarma işlemini başlatmak için bu aygıtın önyükleyicisinin kilidini açmak önemlidir. Bootloader’ın kilidini açmadan kurtarma işlemini yapmak mümkün değildir. Ve TWRP gibi özel kurtarmanın, bir root izinleri getiren SuperSU veya Magisk’i flaş etmesi gerekiyor.

Aşağıda resmi bir yöntem olan Mi Flash Unlock Tool kullanarak bu cihazın Bootloader kilidini açmak için Tam Kılavuz yazdık.

Xiaomi Redmi Not 5 / Redmi Not 5 Pro Bootloader kilidini nasıl açarım

Redmi Note 5 Pro TWRP Kurtarma yükleyin

Kök erişim vermeyi bildiğiniz için Magisk Root veya SuperSU flashable zip dosyasını flashlamamız gerekiyor. Bu flashable dosyasını Stok / Sistem kurtarma aracılığıyla aktarabiliriz. Bunun için TWRP, RedWolf, CWM vb.

Yüklemeler :

Xiaomi Redmi Note 5 Pro USB Sürücüsü .
Windows için ADB ve Fastboot Sürücüsü .
Redmi Note 5 Pro TWRP (En son indirin).
Redmi Not 5 TWRP
Magisk Root Zip .

01. Redmi Note 5 Pro USB Sürücüsünü indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. Ayrıca, ADB & Fastboot Sürücüsü’nü indirin ve doğru şekilde yükleyin.

02. Şimdi, yukarıdaki bağlantılardan TWRP Kurtarma’yı indirin ve indirilen kurtarmayı C: \ adb içinde bulacağınız ADB klasörüne yerleştirin.

03. Fastboot Modunu kullanarak TWRP Kurtarma’yı kuracağız. ADB Klasörüne, Komut Penceresini Aç’a gidin.

Komut Penceresini Açmak için Shift tuşunu basılı tutarken boş Alana sağ tıklayın. Menüden, bazı durumlarda “ Buradan PowerShell Penceresini Aç ” veya “ Burada Komut Penceresini Aç ” ı seçin.

04. Redmi Note 5 Pro’yu Fastboot modunu kullanarak bilgisayara bağlayın.

Fastboot moduna önyükleme yapmak için, Telefonunuzu kapatın ve Mi Logosu görüntülenene kadar Güç Açma + Ses Açma düğmesine birkaç saniye basın.

Fastboot Mode ekranını Mi Bunny ile göreceksiniz.

05. Komut Penceresinde, cihazınızın doğru şekilde bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu girin.

fastboot cihazları

Cihazınız doğru bir şekilde bağlanmışsa, cihazın adını komutun altında bulacaksınız. Cihazınızı göstermiyorsa, USB Sürücülerini doğru bir şekilde yüklemediğiniz anlamına gelir.

Şimdi TWRP Kurtarma’yı kurmak için aşağıdaki komutu girin.

fastboot flaş kurtarma twrp.img

Ayrıca, indirilen kurtarmayı TWRP.img olarak yeniden adlandırdığınızdan emin olun veya komutta kurtarma işleminin tam adını girin.

Redmi Note 5 Pro’da birkaç saniye içinde kurtarmayı kuracak.

Bu kadar! Telefonunuza TWRP Kurtarma programını başarıyla yükledik. Şimdi, bu cihazda root erişimi vermek için Magisk Root’u Flash yapabilirsiniz.
Kök Redmi Notu 5 / Yanıp Sönen Magisk Kökü

Kök erişimi vermek için, Magisk, Ödemeler Uygulamalarını kullanmak için Gizleme Gizleme gibi bazı harika özellikler sağladığından, SuperSU yerine Magisk root’unu flaş edeceğiz. Ancak alternatif olarak, SuperSU’yu flaş yapabilir ve root iznini yönetebilirsiniz.

01. Magisk Root Zip dosyasını indirin ve bu dosyayı cihazınızın dahili belleğine yerleştirin.

02. Telefonu, Kurtarma moduna alın .

Cihazınızı tamamen kapatın.
Birkaç saniye için Güç Açık + Ses Düğmesini basılı tutun.
TWRP Logosunu gördüğünüz anda düğmeleri serbest bırakın.
Artık kurtarma TWRP arayüzündesiniz.

03. TWRP Kurtarma arayüzünde, “ Yükle ” yi seçin ve depoda sakladığımız Magisk zip dosyasını bulun.

04. Son olarak zip dosyasını seçtikten sonra, “ Flaşı onayla ” ya basın. Cihazdaki Magisk’i birkaç saniye içinde yanıp söner.

05. Bu dosyayı başarıyla kaydettikten sonra ekranda başarı mesajını göreceksiniz. Şimdi, cihazınızı normal olarak yeniden başlatmak için “ Reboot ” öğesini seçebilirsiniz.

Tebrik ederiz! Magisk’i kullanarak Redmi Note 5 Pro / Note 5’i başarıyla kopyaladınız . Uygulamalardan, telefonun kök izinlerini yönetmek için Magisk Manager’ı kullanın.

Bu telefonda MIUI 9 işletim sistemine olağanüstü ince ayarlamalar yapmaya hazırsınız. Yani, Bu Kök Xiaomi Redmi Not 5 / Not 5 Pro için genel rehber oldu. Sorgularınızı bize bildirme & Bu yöntem sizin için çalışıyor mu? Aşağıdaki yorum bölümünde.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir