Xiaomi akıllı telefonunuzun Bootloader’ı nasıl açılır

Xiaomi akıllı telefonunuzu Fransızca veya rooter’a koymak mı istiyorsunuz? İşte bunu yapmak için ilk adım: Bootloader’ın kilidini açın.

1- Telefonunuzda , Ayarlar’a gidin ve “Mi Hesabı” na tıklayın.

Bir hesaba bağlı mısınız? Bu durumda, sadece kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırladığınızdan emin olun. Tanımlayıcı, profil resminizin altında yazan addır.
Giriş yapman isteniyor mu? Bu durumda hesabınızı oluşturun Mi. Ancak dikkatli olun, kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmayın!

2- PC’nizde , http://en.miui.com/ adresine gidin ve sayfanın sağ üstündeki “Kilit Aç” a tıklayın. Ardından büyük “Şimdi Kilit Aç” düğmesine tıklayın. Şimdi sizden Mi Hesabınıza giriş yapmanız istenecektir (akıllı telefonunuzda olduğu gibi). 2 kutuyu doldurduktan sonra “Oturum aç” a tıklayın.

3- Eğiticinin en önemli sayfasına geldiniz. Resmin üzerindeki endikasyonları takip edin.

4- Xiaomi, isteği onaylamak için girilmesi gereken bir SMS kodu gönderecektir. Yazdıktan sonra İleri’yi tıklayın.

5- Talebiniz dikkate alındı ​​ve yapmanız gereken tek şey beklemek. Bootloader’ın kilidini açmak isteyip istemediğinizi belirten bir Xiaomi SMS’i kısa bir süre (birkaç dakika ile birkaç gün arasında) alırsınız.

6- Xiaomi isteğinizi kabul ettikten sonra, bu siteye PC’nizle gidin ve kilit açma yazılımını indirin: http://en.miui.com/unlock/download_en.html

7- Kurulumdan sonra, WinRar yazılımı ile yazılımın bulunduğu klasörü açın (“miflash_unlock-en-2.3.803.10.zip”) ve ardından resimde kırmızıyla çevrili olanı çift tıklayın:

Yazılım açılır. Yasal uyarı görüntülenirse, “Kabul” ye tıklayın. Ardından, Mi Hesabınıza bağlanın (elbette telefonunuzdakiyle aynı). Telefon numaranızla bir tanımlayıcı olarak bağlanmaya karar verirseniz, bu formda yazmanız gerekir: +33 alan ve ardından telefon numaranız ilk 0 olmadan . Örnek: +33 6326xxxxx

8- Akıllı telefonunuzda , ayarları açın (Ayarlar), “Telefon hakkında” üzerine tıklayın ve 10 kez “MIUI sürümü” ne basın (bir mesaj şu anda geliştirdiğinizi söyleyene kadar) ).

“Ek ayarlar” kutusuna geri dönün. Üzerine tıklayın. Şimdi “Geliştiriciler için Seçenekler” e basın ve “Mi Unlock durumu”. Tek yapmanız gereken sayfanın altındaki düğmeye tıklamak. Gri balondaki mesaj kaybolana kadar bekleyin ve ardından telefonunuzu kapatın .
9- Yine de akıllı telefonda, telefon Fastboot moduna girene kadar hem Power hem de Volume düğmesini basılı tutun. Bunu nasıl yapacağınızı açıklayan küçük bir video:

10- Fastboot modundayken, akıllı telefonu bir kablo ile PC’ye bağlayın. PC yazılımında “Kilidi Aç” a basın. Her şey yolunda giderse, birkaç saniye sonra yeşil ile yazılmış bir mesaj ” Başarılı bir şekilde kilitli ” olarak görünecektir.

Ve şimdi, akıllı telefonunuzun Bootloader kilidi! Sizin için işe yaramadıysa, yorumunuzdaki sorununuzu açıklayın ?

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir