Xiaomi’nin Fransa’ya gelişi, ne değişecek?

Her şeyden önce, resmi: Xiaomi Fransa’ya taşındı ve dün ilk fiziksel mağazasını (22 Mayıs 2018 Salı) Paris’te açtı (Boulevard Sébastopol). Artık marka ürünlerini doğrudan Fransa’da bulabiliriz. Her şeyi değiştirecek mi? Aslında “Evet ve hayır! ”
Her şeyi değiştirecek …

Anlaşma tamamen değiştiği için, Xiaomi’nin Fransa’ya gelişinin tüm Çinli bayileri öldüreceğini söyleyebiliriz. Nitekim, ürünler doğrudan bildiğimiz avantajlarla (2 yıl garanti, Avrupa fişleri, B20 frekansı, daha hızlı teslimat ve gümrüksüz, 14 gün içinde iade edilir) Fransa’da satışa sunulacak.
Ama aslında hayır!

Aslında bu makaleyle ilgili hiçbir şey anlamadınız ve amaç buydu! Aslına bakarsanız Xiaomi ürünlerini Fransa’da satacak (ve daha çok genel olarak İspanya’dan sonra satarlar) yerleşmek İtalya’yı işgal etmek için) ama gerçekte Xiaomi’nin bulunduğu başka ülkelerde de gördüğümüz gibi, marka Çin’de sattığı ürünlerin sadece bir örneğini sunuyor. Bazı insanlar Paris’teki bu dükkanı anlatan bir “showroom” dan bahseder. Büyük ve küçük olan Xiaomi, akıllı telefon kataloğunun sadece 2 / 3’ünü satıyor ve satıyor, sadece bir tanesi scooter ve şu anda Defter satmıyor (ancak gelecek yıl yapmayı planlıyor). Ancak tabanın acıtıldığı yerde, Xiaomi, Fransızların sevdiği “Geekeries” in sadece% 5’ini satıyor. Temel olarak bir hoparlör, kulaklık ve bir güç bankası dışında fazla bir şey yoktur ve buna ek olarak eski ürünlerdir. Tüm ürünleri AB standartlarına taşımak önemli bir maliyete sahiptir ve oyun her zaman buna değer değildir.

Sonuç

Xiaomi’nin Fransa’ya gelişi, markanın genel halk tarafından keşfedilmesini teşvik edecek, aynı zamanda kaliteli ürün politikasıyla doğru fiyata markanın Avrupa’da akıllı telefon satışlarının ilk 3’üne yükselmesini sağlayacaktır. ( Xiaomi, marjlarını 2018’de% 5 oranında artırmayı hedeflemiyor ), ancak bazı inekler telefonlarını daha iyi fiyatlarla almak için ithal etmeye devam edecekler veya eski kıtada kullanılamaz bir versiyon elde edecekler.
Ve sen?

Ve sevgili “Mi Fan”, Xiaomi akıllı telefonunuzu aynı hizmetleri size sunmayacak Çinli satıcılarda sipariş etme riskini alacak mısınız? Kısacası, içerdiği risklerle daha düşük bir fiyat mı tercih edeceksiniz, yoksa Fransa’da sessiz kalma ve% 20 ila 30 daha pahalı ödeme emri vermeyi tercih edersiniz?

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir